۱۴۰۱ جمعه ۲۸ مرداد

تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد   

 

نشست هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان، 25 تیرماه با حضور دکتر علی اکبر حق دوست معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیربهداشت، اعضای هیات امنای جدید دانشگاه های علوم پزشکی این استان در محل سالن سلامت علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در این نشست که روسا و معاونان دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، جیرفت، بم، رفسنجان و دانشکده علوم پزشکی سیرجان حضور داشتند، برنامه عملیاتی، گزارش عملکرد و پیشنهادات اختصاصی و مشترک دانشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در ابتدای این نشست، حکم اعضای جدید هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان تقدیم آنها شد.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت در این نشست گفت: امیدوارم بتوانیم خیر و مصلحت مردم و رضایت الهی را در تمام مراحل کاری و تصمیم ها داشته باشیم.

 دکتر علی اکبر حق دوست افزود: سیاست استانی شدن هیات امناهای کشور در راستای سیاست های پیاده سازی فرامین و دستورات بالا دستی شورای عالی انقلاب فرهنگی در  نگاه آمایشی انجام شده است.

وی بیان کرد: استانی شدن هیات امناها برای همسو شدن تصمیم ها و هماهنگی بیشتر است.

وی اضافه کرد: این استانی کردن به معنی حذف اختیارات وتصمیصم های شهرستانی و محیطی نیست بلکه هر دانشگاه و دانشکده ای بنا به مقتضیات، مصوبات خاص خود را خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم در این نشست از زحمات و تلاش های اعضای هیات امنای قبلی دانشگاه های علوم پزشکی استان قدردانی کرد و انتخاب اعضای جدید را تبریک گفت.

دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد گفت: مجموعه مدیریتی دانشگاه خود را مکلف به اجرای سیاست های وزارت بهداشت می داند و همچنین خود را در مقابل اعضای هیات امنا و سیاست ها و مصوباتی که در جلسات هیات امنای دانشگاه ها مصوب می شود مسئول می داند.
 وی تاکید کرد: وظیفه خود و همکارانم می دانم که مقید باشیم تا این تکلیف را ادا کنیم.

 وی اضافه کرد: تقاضا دارم  هدایت ها و راهنمایی ها هیات امنای دانشگاه های استان مستمر باشد و دانشگاه های استان را مورد بهره مندی قرار دهند و پشتیبان ما باشند تا

بتوانیم در سطح استان رسالت های خود را به خوبی انجام دهیم.

وی گفت: ضعف زیرساختی در استان کرمان وجود دارد و انتظار داریم حمایت های قوی در این زمینه از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد.